Thaçi me Mogherin’in: U pajtuem për dinamizim te dialogut

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, mbas takimit me Përfaqësuesen për Politikë të Jashtme të BE’s, Federica Mogherini, ka thanë se në këtë takim u bisedue për përshpejtimin e çashtjes së arritjes së marrëveshjes mes Kosovës e Serbisë.

“Me Mogherinin u pajtuam për dinamizimin e dialogut dhe arritjen e një marrëveshjeje ligjërisht të obligueshme ndërmjet Kosovës dhe Serbisë”, ka shkrue Thaçi.

Postimi i Thaçit

Shperndaje në: