Tsipras flet për rastin në Bularat, e justifikon zemërimin e grekëve! (video)

Kryeministri i Greqisë ka fol për mediat greke mbas varrimit të minoritarit grek, i cili u vra me 28 Tetor mbas nji shkëmbimi zjarri me forcat RENEA në Bularat, në ditën Kombëtare të Greqisë.

Ai shprehet mes tjerash se vendi i tij veproi siç duhej veprue , ndërsa shton faktin se idhnimi dhe zemërimi justifikohen plotësisht.

“Sot është ditë zie për familjen Kacifa dhe minoritarët. Zemërimi, hidhërimi, justifikohen plotësisht. Greqia nga momenti i parë, veproi siç duhet”, tha ai.

Shperndaje në: