Haradinaj e Veseli deklarohen për vizat

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj tha sot se do të ishte lajm i mirë që edhe Kosova me marr liberalizimin e vizave para festave të fundvitit.

Haradinaj tue marr pjesë në promovimin e programit nacional për rininë tha se rinia e Kosovës nuk asht ma pak e zot sesa rinia e vendve tjera dhe se Qeveria simbas tij do t’i jap përkrahje.

Ndërsa, kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, tha se rinia e Kosovës asht ma e izoluemja në Ballkan mvasi që nuk ka liberalizim.

Veseli ka përsëritë se nëse nuk BE nuk vendos në favor të këtij procesi asht racizëm.

Shperndaje në: