Kurz ban bashkë liderët e Ballkanit, aty janë edhe Haradinaj e Brnabic

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj pritet me u takue nesër me homologen e tij serbe, Ana Brnabic.

Ky takim vjen mbas ftesës së Kancelarit austriak, Sebastian Kurz, për liderët e Ballkanit përendimor.

Të ftuem janë Kryeministri i Shqipnisë, Edi Rama, ai i Malit të Zi, Dushko Markovic, Kryeministri i Kosovës, Ramush  Haradinaj  si dhe Kryeministrja serbe, Ana Brnabic.

Takimi mbahet në Vjenë të Austrisë.

Shperndaje në: