Detaje për vdekjen e policit në Podujevë

Mbramë rreth orës 21:00, policia ka marrë informacionin se në fshatin Penuh te Podujevës, nga arma e zjarrit asht plagos nji person.

Menjiherë mbas marrjes së këtij informacioni në vendin e ngjarjes kanë dalë të gjitha njisitet e nevojshme policore, të mbështetuna edhe nga njisiti rajonal për hetimin e krimeve si dhe njisitë e tjera për ekzaminim të vendngjarjes, ku kanë has viktimën H.Zh.

Njoftimi i plotë i Policisë:

H.Zh , 58 vjeç, mashkull, shtetas Kosovar, (zyrtar policor), nuk ka mundur t’i përballojë, plagët e shkaktuara nga arma e zjarrit dhe i njëjti ka ndërruar jetë.

Vdekja e viktimës është konstatuar nga stafi mjekësor në QKUK.

Lidhur me këtë rast nga njësitet policore është arrestuar një person i dyshuar:

T.Zh , 31 vjeç, mashkull, shtetas Kosovar, i cili me urdhër të prokurorit të shtetit është dërguar në qendrën e mbajtjes për 48 orë, ndërkohë që hetuesit policor, janë duke punuar për të ndriçuar dhe sqaruar të gjitha rrethanat që kanë të bëjnë me rastin, i cili është cilësuar si Vrasje nga pakujdesia.

Shperndaje në: