U tranu moti! E bon Zoti det shkretinen! (video)

Arabia Saudite prej 10 Nandorit asht godit nga te rreshuna qe s’mbahen mend ne kete ane te botes.

 

Tridhete njerez tashma kane vdeke si pasoje e ketij moti te tranuem, shkruen Saudi Gazette.

Ekipet e shpetimit deri tash i kane evakuue diku 4.000 njerez nga keto pjese qe i ka godit shiu.

Ajo qe duket e çuditshme asht video ku shihet shkretina e mbushun me uje dhe beduini me deve tuj provu me ike prej tane ketij moti.

 

Shperndaje në: