Gazeta serbe për mbledhjen e dy qeverive në Pejë, po vuloset ‘Shqipnia e Madhe’ (foto)

Mbledhja e përbashkët e qeverive te Kosovës dhe Shqipnisë pritet me fillue në ora 10:30, ndërkaq marrëveshjet kanë me u nënshkrue në mesditë.

E përditshmja serbe ‘Novosti’ i ka dhanë nji kahje tjetër takimit të Qeverisë së Kosovës dhe asaj të Shqipnisë.

“Takim i rrezikshëm në Pejë”, shkruen Novosti në mbititullin e ballinës në numrin e sotëm të gazetës, përcjell lajmi.net

“Në Kosovë, vula për Shqipërinë e Madhe”, shton tutje gazeta serbe tue paraqit edhe reagimin e Presidentit të Serbisë, Aleksandar Vucic.

 

Shperndaje në: