Prej te Mërkurës ndryshon gjithçka, vjen edhe bora (foto)

Kjo javë në vendin tonë filloi me shi, por nga e Mërkura pritet me ndryshue gjithçka.

Simbas Prishtina Weather, prej të Mërkurës në vendin tonë pritet me pasë ulje të temperaturave dhe reshje bore.

“28.11- Mot më i ftohtë. Në mëngjes me reshje të dobëta bore. Gjatë ditës kryesisht vranët, e në mbrëmje mundësi për reshje të dobëta bore.

29.11- Mot i ftohtë, në mëngjes mundësi për reshje të dobëta bore. Gjatë ditës pjesërisht e vranët, e në mbrëmje kthjellime.

30.11- Mot i ftohtë, kryesisht me diell.

Temperaturat maksimale do të jenë 3 gradë Celsius, ndërsa ato minimale -7 gradë Celsius.”

Shperndaje në: