Haradinaj: Qe deri kur s’kemi me heq taksën

Kryeministri Ramush Haradinaj ka thanë se nuk e ka ndërmend me largue taksën ndaj produkteve serbe derisa Kosova të njihet nga Serbia.

Haradinaj tue folë me prodhuesit vendorë, ma tej ka thanë se vendosja e taksës duhet me qenë mundësi e mirë për ta.

Prodhuesit vendorë e kanë përpara një periudhë të artë, të cilën duhet ta shfrytëzojnë për fuqizimin dhe qëndrueshmëri në treg. Reforma fiskale, që i fuqizon ata dhe taksa për importet nga Serbia dhe BeH u ka krijuar atyre rrethana më të favorshme, duke iu hequr barrën e diskriminimit”, ka thanë shefi i Qeverisë.

Shperndaje në: