Haradinaj deklarohet lidhun me dorëheqjet e kryetarëve serbë

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, mbas homazheve që ka ba te varri i ish-presidentit të Kosovës, Ibrahim Rugova, ka folë për dorëheqjen e katër kryetarëve serbë të komunave.

Simbas Haradinajt, këto dorëheqje nuk janë definitive dhe se të njajtat janë në shqyrtim e sipër.

“Dorëheqjet janë e drejtë e të zgjedhurve dhe kryetarëve. Nuk e di a do të kualifikohet kjo si e tillë. Ato nuk janë definitive, dhe ne jemi duke i shqyrtuar”, ka thanë ai.

Shperndaje në: