FIFA ia lejon: Ylli i madh i bashkohet Kombëtarës së Kosovës (foto)

Mesfushori i qendrës, Loret Sadiku, tashma e ka të qartë se cilin shtet duhet me përfaqësue.

27-vjeçari i ka provue të trija fanellat, të Shqipnisë, Kosovës dhe Suedisë. Ai refuzoi së fundmi thirrjen e Christian Panucci.

Por, qeveria e Futbollit Botnor ka marrë vendimin përfundimtar për Sadikun. FIFA i dhez dritën e gjelbërt shqiptarit me luejt me Kombëtaren e Kosovës. Tashma ai asht i lirë dhe i qetë me luejt për Kosovën.

Shperndaje në: