LDK manipuloi me nënshkrime, Kryesia anulon seancën për dështimin e vizave

Kryesia e Kuvendit të Kosovës ka anulue kërkesën e opozitës për seancë të jashtëzakonshme për liberalizimin e vizave.

Kjo mbas manipulimit të votave e cila asht ba nga Lidhja Demokratike e Kosovës lidhun me këtë seancë, raporton lajmi.net.

Mësohet se vetë Ilir Deda dhe Mimoza Kusari e kanë konfirmue se nuk i kanë dhanë nënshkrimet për këtë seancë, por për krejt diçka tjetër.

Po ashtu, Kryetari Kadri Veseli ka thanë se në listën e nënshkrimeve gjenden edhe emnat e dy deputeteve të LDK’s që janë në Amerikë, Vjosa Osmani dhe Doruntina Maloku.

E njajta ishte parapa me u mbajt me fillim prej orës.

Shperndaje në: