Deklarohet Alma Lama, kërkon sqarime për vendimin nga MPJ

Alma Lama e ka kundërshtue Presidentin me anë të nji postimi në rrjetet sociale.

Para disa ditësh, Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, ka kërkue që dikur deputetja e Vetëvendosjes dhe e LDK’s, me u tërheqë nga detyra e saj prej ambasadores në Itali.

Mirëpo Lama e ka kundërshtue Presidentin me anë të nji postimi në rrjetet sociale.

Në të thuhet se ajo vazhdon ende me qenë në detyrë tue përfaqësue shtetin e Kosovës në Itali, Malta dhe San Marino.

Postimi i plotë i Lamës

Shperndaje në: