Vdes nji kosovar në vendin e punës në Gjermani (foto)

Puna në ndërtimtari për nji kosovar në Gjermani ka qenë fatale.

Florim Istogu nga fshati Verboc i komunës së Drenasit, ka vdek në vendin e punës para nji jave.

Istogu ishte tue punue, kur aksidentalisht edhe u lëndue randë, tue ba që ai me vdek në vend.

I ndjeri vdiq në moshën 39 vjeçare, tue lanë të pikëllueme familjen dhe miqtë.

 

Shperndaje në: