Top 5 ekipet me posedimin ma të madh të topit në Europë

Manchester City i Pep Guardiolas tash asht ekipi me posedimin ma të madh të topit nga top 5 ligat europiane.

Mbas kampionit në fuqi dhe liderit aktual të Premier Leagues renditet Chelsea e Maurizio Sarri.

Qe top 5:
Man City 64.2%
Chelsea 62.9%
Bayern Munchen 62.7%
Barcelona 62.7%
Real Betis 61.2%

Shperndaje në: