Sulmi në zemër, këto simptoma i përjetojnë veç femnat!

kjo smundje i prek papritun njerësit. Megjithatë, pak para tragjedisë, trupi ynë na dërgon sinjale që nuk duhet me i injorue.

Simptomat e përgjithshmë paralajmëruese të nji infarkti në zemër shfaqen ndryshe te mashkujt dhe ndryshe te femnat, shkruen Albeu.com.

Ma poshtë ju tregojmë 6 shejat që çdo femën duhet me i dijtë për me e mbajtë këtë smundje sa ma larg që të jetë e mundun.

Dhimbje në shpinë, qafë, nofulla dhe krahë

Dhimbje të mprefta të stomakut ose të vjelluna

Djersë të ftofta

Probleme me frymëmarrjen ose marrje mendsh

Lodhje e tepërt

Presion dhe dhimbje në gjoks

Shperndaje në: