Kalendari ‘Pirelli’, nga Laetitia Casta te Gigi Hadid, muzat e kalendarit 2019 janë…nji “andërr” (foto)

Nji kalendar që nuk tregon vetëm trupa, por edhe jetë.

Ky asht kalendari ‘Pirelli’ për vitin 2019, prezentue në Milano dhe realizue nga fotografi i modës skoceze, Albert Watson. Janë katër muzat e fotografueme në 40 imazhe me ngjyra dhe bardh e zi, të realizueme mes Miami dhe New York.

Aktoret Laetitia Casta, Gigi Hadid, Julia Garner dhe balerina Misty Copeland. Simbas fotografit Watson, janë katër “filma të vegjël”, tregue në kalendar, katër histori mes andrrës dhe realitetit.

Shperndaje në: