Mbas protestave, dorëzohet Qeveria e Ramës

Ministrja e Arsimit dhe Sportit, Lindita Nikolla, mbas protestës së studentëve ka dalë në nji konferencë për media, ku ka sqarue vendimin që asht marrë nga qeveria.

Nikolla shtoi se tarifat i vendos vetë universiteti dhe jo ministria, tue theksue edhe nji herë deklaratat e bame ma herët.

“Faleminderit studentëve që shërbyen si nxitës për të rritur komunikimin. Qeveria do të heqë dorë nga tarifimi i provimeve të bartura”,
– tha Nikolla.

Shperndaje në: