Kjo asht historike: Qe cilin vend ka me vizitue Papa

Papa Francesco ka me vizitue Abu Dabin me 3 dhe 5 Fror për të marrë pjesë në nji takim ndërfetar për ”Vllazninë njerëzore”, njoftoi sot zadhanësi i Vatikanit.

Ati i Shejt i përgjigjet edhe nji ftese të princit të kunorës të Abu Dabit, Mohammed ben Zayed Al-Nahyane, dhe Kishës katolike të Emirateve të Bashkueme Arabe, sqaroi Vatikani.

Shperndaje në: