Gjendet shkaktari i rrximit të helikopterit të pronarit të Leicester City

Helikopteri i pronarit të ekipit “Leicester City” asht rrxue para do kohe, kështu aty humbën jetën pronari Vichai Srivaddhanaprabha dhe katër persona të tjerë.

Nji raport i Degës së Hetimeve të Aksidenteve Ajrore (AAIB) zbuloi se pedalet e kabinës ishin shkëputë nga rotori i bishtit.

Kjo bani që avioni me u kthye në mënyrë të pakontrollueme në të djathtë para se të përplasej në afërsi të stadiumit King Power.

Shperndaje në: