E konfirmon edhe Pacolli: SHBA po na përkrahë për ushtrinë!

Zv/kryeministri i Republikës, Behgjet Pacolli, e ka quejt lajm të gëzuem mbështetjen e SHBA’ve për ushtrinë e Kosovës.

“Në momentet vendimtare, ka qenë përkrahja e SHBA-ve ajo e cila ka bërë diferencën. Traditë e përhershme, marrëdhënie e përhershme strategjike. Thellësisht mirënjohës për përkrahjen e SHBA-ve dhe deklaratën mbështetëse të Ambasadorit Amerikan në lidhje me ushtrinë! #KrenarmeKosovën #KrenarmeSHBa”,
ka shkrue ai në Facebook.

Shperndaje në: