Salah shënon hat-trick, Liverpool ngjitet në krye (video)

Liverpooli asht ngjit përkohësisht në krye të tabelës falë fitores së thellë të arritun 4-0 në transfertë ndaj Burnemouthit, shkruen Albeu.com.

Për skuadrën e Jurgen Klopp heroi i këtij takimi ishte Salah i cili realizoi 3 golla.

Mbas kësaj fitore Liverpool ngjitet përkohësiht në krye të tabelës në Premier Ligë, në pritë të përballjes mes Chelsea dhe Manchester City.

Shperndaje në: