Kjo asht meksikanja e cila rrembeu kunorën e Miss Bota (foto)

Shumë e bukur por jo vetëm.

Missi i ri i Botës asht Vanessa Ponce de Leon, 26 vjeç, e para Miss Meksika që ka marrë këtë titull.

Modele, e diplomueme në biznis ndërkombëtar, vullnetare ndërkombëtare për emigrantët dhe anëtare e nji qendre rehabilitimi për vajzat e dhunueme, Vanessa asht Miss’i i 68’të në historisë e Miss World.

Bukuroshja ka lanë mbas Miss’in tajlandez Nicolene Pichapa Limsnukan, nji 20-vjecare që studion administrim biznisi, tue u ba kështu Miss’i i 68’të në botë dhe i pari Miss Meksika që fiton këtë kunorë.

Shperndaje në: