Mos dilni pa çadër, sot ju pret shiu e bora (foto)

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK), ka ba të ditun se gjatë ditës së nesërme moti ka me qenë i ndryshueshëm.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK), ka ba të ditun se sot moti ka me u karakterizue me vranësina dhe me kushte për reshje shiu të cilat vende–vendet kanë me u shoqnue me fjolla bore.

“Sipas IHMK-së, temperatura minimale parashihet të lëvizë ndërmjet 0 deri në 1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 5 dhe 7 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga verilindja me shpejtësi 1-5m/s.

Më poshtë ju sjellim edhe tabelën për temperaturat minimale dhe maksimale në qytetet kryesore të vendit”. 

Shperndaje në: