Mos e leni pa e provue, hudra ban mrekulli edhe kur e keni thatë barkun!

Nji nga aleatët ma të fuqishëm të shëndetit tuej sigurisht që asht nji hudër dhe konsumi i saj në barkun e thatë bën mrekulli që nuk mundeni me imagjinue.

Hudra asht nji antibiotik i fuqishëm dhe antioksidues, kështu që mbron barkun tuej nga infeksioni dhe smundja.

Gjaja ma e mirë asht se ju mundeni me marrë atë nji herë në ditë, dhe nuk ka asnji efekt anësor, siç asht rasti me barna të ndryshme.

Infeksionet e çdo lloji munden me u parandalue dhe me u shërue me nji hudër të bardhë.

Ata që vuejnë nga artriti mund të kenë përfitime të jashtëzakonshme nga hudra.

Tue hangër një hudër të bardhë me bark bosh,  kjo jo vetëm që ka me ju ndihmue me luftue simptomat e artritit, por edhe dhimbjet lidhun me të.

Gjithashtu, hudra ju mban larg infeksioneve, këpurdhave, lythave, baktereve.

Në rast se jeni tashmë viktimë e nji prej këtyne infeksioneve, merrni hudër nji herë në ditë dhe keni me u ndie shumë ma mirë mbrenda pak ditësh.

Nji sistem imunitar i dobët asht nji dukuni e zakonshme sot.

Për shkak të ranies së sistemit imunitar shpesh ndodhin ftohjet, gripet, alergjitë e hundës dhe smundjet ma serioze.

Kur sistemi imunitar asht i fortë, ai asht në gjendje t’ju mbrojë.

Hudra jep fuqi. Nji tas me hudër ka 12 miligramë kalium, 5 mg kalcium dhe 100 komponime squfuri.

Asht gjithashtu shumë e dobishme për mushknitë.

Kjo do t’ju ndihmojë në parandalimin dhe trajtimin e smundjeve të frymëmarrjes.

Mundet edhe me parandalue inflamimin e mushknive, bronkitin, kollën dhe problemet me frymëmarrjen.

Shperndaje në: