I han 3 vjet burg, ish avokati i Donald Trump

Michael Cohen, ish avokati i Presidentit Donald Trump, asht denue me 36 muej burg nga gjyqtari William H. Pauley III, raporton Business Insider.

Cohen ka kerkue falje per veprimet e veta, tue deklarue se e ka ndie si obligim dhe detyre me ja ‘mbulue’  Trump’it ‘flliqnit’. Kam veprue me nji lojalitet qorr ndaj Trump, tha ai.

Si dihet tashma, Cohen ka qene personi i cili i ka pague prostitutat me te cilat dikur biznismeni Donald Trump kishte pase afera, e te cilat kishin nis me fol kur ai u zgjedh President i SHBA.

Shperndaje në: