Veseli nga Pentagoni: Ushtria e Kosovës partnere e SHBA’ve dhe forcë e paqes

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, i cili po qëndron për vizitë zyrtare në SHBA, sot ka takue në Pentagon Zavendësndihmës Sekretaren e Mbrojtjes, Laura Cooper.

Ai mbas takimit në Pentagon, institucionin kryesor të ushtrisë amerikane, ka thanë se Ushtria e Kosovës ka me qenë partnere e SHBA’ve dhe faktor paqeje në rajon.

Postimi i Veselit

Shperndaje në: