Theresa May mbetet…fiton votebesimin e konservatoreve (video)

Edhe pse ishin te gjitha parashikimet se kryeministrja britanike Theresa May ka me hupe besimin e bashkepartiakeve, ata ja besuen voten dhe ndihmuen qendrimin e saj ne krye te qeverise edhe pr nji kohe.

‘Ky asht misioni jone i ri: me ja prue Brexit’in popullit qe e ka votue dhe me i prue bashkimin vendit”, deklaroi Theresa May mbas votimit.

Ajo tha se ka me i ndigjue me vemendje edhe te gjitha zanat kritik qe votuen kunder qendrimit te saj.

 

Shperndaje në: