Bora e zbardhi Prishtinën, shihni pamjet (foto)

Në Kosovë sot ka me pasë reshje shiu e bore, ban të ditun IHMK përmes nji komunikate për media.

“Do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe pasdite me reshje shiu dhe bore, derisa në viset malore me lartësi mbidetare mbi 900m parashihet të bie vetëm borë”, thuhet në komunikatë.

Temperaturat minimale parashihet me lëvizë ndërmjet -4 deri -2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet me lëvizë ndërmjet 2- 3 gradë Celsius.

Ka me frye erë nga drejtimi i verilindjes dhe juglindjes me shpejtësi 1-7m/s.

Shperndaje në: