Zaev dhe Tzipras – kandidat per Nobel per Paqe?

Fituesja e Çmimit Nobel per Paqe, Wided Bouchamaoui, ka me i propozue dy kryeministrat, ate te Maqedonise Zoran Zaev, dhe te Greqise Alexis Tzipras, per Çmimin Nobel per Paqe per vitin e ardhshem, me arsyetimin se dy kryeministrat kane kontribue ne arritjen e marreveshjes per ndryshimin e emnit te Maqedonise ne Maqedonia e Veriut.

Laureatja Wided Bouchamaoui kete propozim te sajin ka me prezentue t’Marten ne universitetin FON ne Shkup, raporton web-faqja greekreporter.com

Shperndaje në: