Ambasadori Kosnett viziton Xhaminë e Madhe në Prizren (foto)

Ambasadori i ri amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, ka zhvillue sot nji vizitë në xhaminë Mehmet Pasha – Bajraklia, në Prizren.

Ai u mirëprit, nga Kryetari i Këshillit të Bashkësisë Islame të Prizrenit, Mr. Besim ef. Berisha.

Gjatë takimit në mbrendësinë e xhamisë, ambasadori Kosnett, e vlerësoi kontributin e Këshillit të BI Prizren, për shoqninë, si dhe për zhvillimin e bashkëjetesës e të tolerancës ndërfetare e ndëretnike.

Shperndaje në: