Prape Mogherini: I fton liderat e Ballkanit dhe ju shtron darke

Shefja për Politikë të Jashtme e Unionit Europian, Federica Mogherini, i ka ftue ne darke pune liderat e Ballkanit.

Në këtë takim marrin pjese edhe Hashim Thaçi dhe Aleksandar Vucic.

Pos Thaçit e Vucic, në takim jane ftue edhe Edi Rama, presidenti i Malit të Zi, Milo Djukanovic, kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev dhe kryetari i Këshillit të Ministrave të Bosnje dhe Herzegovinës, Denis Zvizdic.

Shperndaje në: