Pse Jeremic po e akuzon Vucic per “tradhti historike”? Çka paska ba Vucic kunder Serbie?

Kryetari i Partisë Popullore në Serbi dhe ish-ministri i Jashtëm serb, Vuk Jeremic, ka reague mbas letrës që presidenti amerikan Donald Trump i ka dërgue presidentit Hashim Thaçi.

Jeremic ne Twitter e ka publikue letrën e Trump qe ja çon Thaçit,  tue e prezentue si deshmi per krejt ata qe s’po besojnë se Aleksandar Vucic dhe Hashim Thaçi po takohen msheft.

“Kush nuk beson se Vucic dhe Thaci takohen msheft dhe janë ngat marrëveshjes për korigjimin e kufijve, që nënkupton Kosovën anëtare të OKB, qe letra e Trump që e verteton këtë shumë qartë. Jemi në prag të tradhtisë se madhe historike”, ka shkrue Jeremic në Twitter.

Shperndaje në: