Islami: Kosova dhe Shqipnia, baza amerikane kundër-raketore ndaj kërcenimit rus (video)

Dardan Islami ka qene i ftuem ne emisionin Momentum me TV Rrokum.

Islami ka fole rreth motiveve politike te gjykates speciale.

“Njolla ma e madhe që ju ka ba UÇK’s i asht ba ketu ne Kosove, mga individe dhe veprime te caktueme”, ka theksue Islami.

Ai asht ndale me fole edhe per fatin e dialogut Serbi-Kosove.

Nder te tjera, Islami ka thane se Kosova dhe Shqipnia jane baza kunder-raketore amerikane kunder kerecenimit rus.

Per ma shume ndjekeni emisionin e plote:

Shperndaje në: