Thaçi: Letrat e Jasharit të orkestrueme nga Kurti, Konjufca e Ramabaja, kisha përmend edhe emna tjerë, por…

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka deklarue se letrat e Murat Jasharit kanë qenë të orkestrueme nga Glauk Konjufca, Sabri Ramabaja dhe Albin Kurti.

I pyetun nga avokati Naim Rudari se a ka informacion se kush banë pjesë në ‘Syrin e Popullit’, Thaçi tha se sekretet shtetnore nuk mundet m’i thanë në këtë seancë, tue shtue se ka kërkue që kjo seancë me qenë e mbyllun.

Sikur të ishte seanca e mbyllur do të përmendja edhe disa emra tjerë që në kohën e luftës kanë shkruar komunikata të rrejshme”, ka thanë Thaçi

Shperndaje në: