“Vrasësi” i kancerit mundet me u nxjerr nga ky frut

Kanceri çdo vit, prek mija njerëz dhe ende sot mjekësia tradicionale ka dështue në gjetjen e nji kure specifike për të shnosh këtë smundje të tmerrshme që nuk njeh moshë apo gjini.

Ajo që duemme ju tregue asht nji zbulim sensacional i realizuem nga studiuesit e Universitetit Xi’an në Kinë: disa elemente të mollës vrasin rreth 46% të qelizave të kancerit në zorrën e trashë të njeriut.

Për ma tepër, ky studim ka konfirmue se substanca për të cilën po flasim, 100% natyrore, asht ma efektive në krahasim me efektin e naj ilaçi ose trajtimi i cili po përdoret aktualisht te pacientët që vuejnë me kancer.

Shperndaje në: