A ka grevë prej 14 Kallnorit? Merret ky vendim

Këshilli Drejtues i Sindikatës së Bashkueme të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës në nji mbledhje të jashtëzakonshme ka vendosë që me shpall grevën e përgjithshme në arsim, që ka me nisë nga 14 Kallnori.

Këtë e ka konfirmue për lajmi.net, kryetari i SBASHK’ut, Rrahman Jashari.

“Pas deklarimeve qe i kanë dhënë përfaqësuesit e të gjitha institucioneve arsimore, nga çerdhet e deri në universitet kanë prezantuar gjendjen e mësimdhënësve e punëtoreve të tjerë të arsimit dhe kanë vendosur që me 14 janar të filloj greva e përgjithshme, nga çerdhet, arsimi parauniversitarë, shkollat e mesme dhe fillore, si dhe universitetet”, ka thanë Jashari.

Shperndaje në: