Menduen se kishte kancer në fyt, mjekët tronditen nga zbulimi! (foto)

Mjekët janë tronditë gjatë nji operacioni për me heqë tumorin e fytit. Derisa po operonin 63-vjecaren, ata nxorrën nji ushujzë (parazit që thith gjakun).

Mediat e hueja raportojnë se krijesa ishte rreth 2 cm dhe kishte qëndrue mbrenda fytit të grues për tre muej. Ngjarja ka ndodhë në provincën Ha Giang, rajon malor në Kinë.

Mjekët besojnë se grueja ka mujt me marrë ushujzën kur shkoi në llixha në pranverë. Paraziti u dallue vetëm kur shkoi në spital, tue u ankue për dhimbjet që kishin fillue prej disa javësh.

Shperndaje në: