Shpërthim i fuqishëm në Paris (foto)

Policia e Parisit thotë së ka shumë të lënduem nga nji shpërthim në qendër të Parisit si pasojë e nji rrjedhje të dyshuem gazi në nji furrë buke, tue shkaktue disa të plagosun dhe dame të konsiderueshme materiale.

Policia dhe zjarrfikësit kanë shkue në vendngjarje thotë nji zadhans i policisë së Parisit.

Të lëndem ka, por jo të vdekun, thotë policia.

Shperndaje në: