KFOR tregon pse kanë me fluturue me helikopterë në pjesë të ndryshme të Kosovës (video)

CAMP BONDSTEEL, Kosovo -- Soldiers of the Company C, 2nd Battalion, 285th Aviation Regiment, North Dakota National Guard, fly in formation during a joint multinational training flight in Kosovo, March 8. (Photo by U.S. Army Sgt. Cody Barber, 11th Public Affairs Detachment)

Forcat e KFOR’it priten që këtyne ditëve me krye trajnime tue dërgue trupat e saja në pjesë të ndryshme të Kosovës.

Përmes nji njoftimi, ata kanë paralajmërue se ushtrimet do të jenë me helikopterë dhe automjete të ushtarake.

“Synimi i këtyne ushtrime asht përmirësimi dhe bashkëpunimin ndërmjet njisive të KFOR’it që të mbështesë gadishmëninë për çfarëdo rasti. KFOR’i rregullisht stërvitjet i mban për të mbajtë të gatshëm përmbushjen mandatit të vet”, thuhet në njoftim.

Shperndaje në: