Cila deklaratë e Mustafës i pëlqeu Vucic’it?!

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vucic, ka reague mbas deklaratës së Isa Mustafës, i cili ka thanë se i pëlqen qëndrimi i Isa Mustafës lidhun me komentimin e letrës së Donald Trump, që iu dërgue dy presidentëve atij ë Kosovës dhe atij në Serbi.

Ai ka thanë se nuk pret heqje të shpejtë të taksës, edhe pse shpreson nji gja të tillë, ‘të shohim se çfarë vendimi do të merret në Prishtinë’.

‘Mendoj se tash ka me qenë ma e lehtë mbasi LDK ka dal, publikisht me vlerësimet e veta për heqjen e taksës 100 % për produktet serbe’, ka thanë presidenti serb, për agjensinë e lajmeve beta.

LDK simbas Vucic, asht njëmi parti serioze në Kosovë dhe duket të jetë edhe partia ma e fuqishme në përkrahjen e përgjigjthshe, tue mendue në sondazhet e fundit.

Shperndaje në: