“Kosovarët kanë me ba gjithçka me përzanë Serbinë” – Qe kush po thotë

Kryetari i Listës Serbe, Igor Simic, ka thanë se mbas dy muejve që asht vendosë taksa prej 100 përqind, situata asht përkeqësue. Simbas tij Kosova ka me ba gjithçka me përzanë Serbinë nga Kosova.

“Autoritet e Prishtinës kanë zgjedhë me jau ba jetën e vështirë serbëve që po jetojnë në Mitrovicën Veriore. Kështu bllokimi i produkteve serbe në këtë pjesë tregon që atyne nuk iu intereson me ba diçka. Serbët që kanë jetue nën presion këtë taksë e kuptojnë që duhen me u tërheq së jetuemi në Kosovë dhe Metohi”, ka thanë Simic në intervistë për Radio Beograd.

Shperndaje në: