Edhe sot temperaturat nën minus gradë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njofton se te Diellen në vendin tonë temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -11 deri -9 gradë te Celzit.

“Do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell. Nëpër ultësira do të ketë mjegull dhe ngrica në gjithë territorin e vendit. Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -11 deri -9 gradë, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet -3 deri -2 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes”, njofton IHKM.

Shperndaje në: