Veseli i fton krejt në takim. LDK dhe VV perserisin se nuk vijne

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka ftue për sot në takim të përbashkët presidentin, kryeministrin, ekipin negociator, si dhe përfaqësuesit e grupeve parlamentare nga partitë opozitare ende të pa përfaqësuara në ekipin negociator, LDK dhe VV, me u koordinue për procesin e dialogut me Serbinë.

Takim i sotëm pritet me u mbajt n’oren 11:00.

LDK dhe VV e kane perserit qendrimin e tyne se nuk marrin pjese ne keto takime.

Shperndaje në: