Vjen goditja: Ramush Haradinajt nuk i jepet viza!

Sanksionet e Shteteve të Bashkueme të Amerikës (SHBA), ndaj Kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj dhe kabinetit të tij të Qeverisë janë shumë serioze, ai nuk ka me qenë në gjendje me marrë pjesë në nji konferencë për Ballkanin që do të mbahet në fillim të muejit Fror, raporton Al Jazeera.

Siç ka ba të ditun gazetari nga Washington’i, Ivica Puljic, Haradinaj ka marrë nji ftesë për me marrë pjesë në konferencë, që do të mbahet me 6 Fror.

Megjithatë, nji burim nga Departamenti i Shtetit konfirmoi se Haradinaj nuk ka marrë nji vizë për shkak të taksave të Serbisë dhe Bosnjë e Hercegovinës, transmeton Gazeta Metro.

Haradinaj duhej të merrte pjesë në këtë konferencë, dhe mungesa e tij u konfirmue nga nji nga organizatorët.

Lexo edhe:

Metro: Godet SHBA – Sanksione për Haradinajn dhe zv.Kryeministrat, ju jep afat deri në këtë datë me heq taksën 100%?

Shperndaje në: