Penalltia e papame najherë, e pabuesueshme ajo që ndodh në Kupën e Azisë! (video)

AL AIN, UNITED ARAB EMIRATES - JANUARY 15: Syria players are dejected following Tomas Rogic's (23) late winning goal for Australia during the AFC Asian Cup Group B match between Australia and Syria at Khalifa Bin Zayed Stadium on January 15, 2019 in Al Ain, United Arab Emirates. (Photo by Francois Nel/Getty Images)

Aktualisht në Emiratet e Bashkueme Arabe po zhvillohet Kupa e Azisë me fazën e grupeve që po shkon drejt fundit. Por, ma shumë sesa forma që po shfaqin ekipet pretendente, xhiron e botës po e ban nji penallti e akordueme në sfidën mes Australisë dhe Sirisë, 11-metërsh shumë i çuditshëm që nuk asht pa kurrë në historinë e futbollit.

Shperndaje në: