Deklarata e Haradinajt mbas takimit me Hahn

Kryeminsitri i vendit, Ramush Haradinaj ka thanë se në takim me Komisionerin e BE për Zgjanim, Johannes Hahn, ka ritheksue se pozicioni i Kosovës asht i palëkundun në rrugën e integrimeve drejt BE.

Shkrimi i tij i plotë:

Në takim me Komisionerin e BE-së për Zgjerim, Johannes Hahn, ritheksova se pozicioni i Kosovës është i palëkundur në rrugën e integrimeve drejt BE-së.

Në këtë drejtim, kemi shënuar progres në agjendën europiane dhe pas përmbushjes në tërësi të kritereve për liberalizim presim një vendim të shpejtë, që të na njihet e drejta e lëvizjes së lirë.

Shperndaje në: