Çka i shkruejti Lavrov Mogherini’t diçka për Kosovën?

Bahet e ditun që Ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov, disa ditëë para ardhjes në Beograd i ka shkrue Federika Megherinit ku i ka kërkue informacione për bisedimet Kosovë- Serbi, transmeton Gazeta Metro.

Gjatë vizitës të Presidentit rus, Vladimir Putin në Beograd, nuk kishte ndryshime në atë që tha në publik dhe atë që tha mbas dyerve të mbylluna, tha sot ministri i jashtëm serb, Ivica Dacic.

Ai shtoi se Serbia ka pritë me ngrohtësi delegacionin rus, sepse ka “lidhje vllaznore” me ta.

Shperndaje në: