Venezuela: Juan Guaidó shpallet president n’rruge. Trump e njeh si president dhe i fton tjeret me e njofte (video)

Lideri i opozites ne Venezuela, Juan Guaidó, 35-vjeç,  ka deklarue veten president, ne perpjekjet dramatike me e rrxue me force presidentin Nicolás Maduro, qe e çoi vendin ne kolaps ekonomik dhe autoritarianizem.

Ky akt menjihere u mireprite nga SHBA, Kanada dhe shume qeveri latinoamerikane.

Donald Trump e njofti menjihere Guaidon si president dhe i ftoi vendet tjera me e njofte, raporton The Guardian.

Shperndaje në: