Lufta Botnore 3: “Eskalon situata mes Iranit dhe Izraelit” (video)

Droja prej Luftes Botnore 3 asht perhape kete jave kur Izraeli ka godit kryeqytetin e Sirise, Damask, per me damtue prezencen e forcave iraniane aty.

Si pergjigje, Irani i çon mesazh te rrept anmikut te kahmotshem Izraelit – se asht gati dhe menxi po pret me shkaterrue kete vend.

Ish zyrtari i Pentagonit, Michael Maloof, alarmon se situata mes dy shteteve po del prej dore, shkaku i sulmeve te Izraelit.

Maloof i tha RT America kunder-sulmi i Iranit ka qene pergjigje ndaj sulmeve te Izraelit ne Siri.

Nese Izraeli vazhdon me sulme ajrore dhe me godit caqe iraniane n’Siri, situata ka me eskalue ne diçka edhe ma te madhe, vlerson Maloof.

Netanyahu e ka kercenue Iranin se ka me luftue prezencen e forcave iraniane ne Siri.

Shperndaje në: